Rekrutacja 2024/2025

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest z wykorzystaniem systemu informatycznego (przedszkola.vnabor.pl) w terminach określonych w zarządzeniu.

• Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola/szkoły. Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca prowadzi się na wniosek rodziców/prawnych opiekunów dziecka (Opiekun prawny dziecka - to osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem). Rodzice mogą ubiegać się o miejsce nie więcej niż do trzech miejskich przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, w preferowanej przez siebie kolejności.

• Wniosek o przyjęcie dziecka wypełnia się elektronicznie – logując się na dedykowanej stronie. Jeżeli rodzic wypełnia go za pośrednictwem strony internetowej, wniosek automatycznie rejestrowany jest w systemie. Następnie rodzic musi go wydrukować, podpisać i dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru. W wyjątkowych sytuacjach: jeżeli rodzice nie posiadają dostępu do Internetu, co uniemożliwia im złożenie wniosku elektronicznie, mogą poprosić o pomoc przedszkole, które wybiorą jako przedszkole pierwszego wyboru.

• Do złożonego wniosku rodzic dołącza odpowiednie oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów zaznaczonych przez niego we wniosku. Wzory oświadczeń są dostępne na stronie naborowej. Wnioski złożone w terminie rekrutacji są traktowane jednakowo (o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń). Wniosek o przyjęcie dziecka rozpatruje komisja rekrutacyjna. Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może żądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach rodziców, w terminie wyznaczonym przez przewodniczącego lub może zwrócić się do prezydenta miasta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kandydata o potwierdzenie tych okoliczności. Prezydent potwierdza te okoliczności w terminie 14 dni.

• Kwalifikowanie odbywa się do wskazanego przedszkola, na podstawie uzyskanej liczby punktów rekrutacyjnych. Liczba punktów rekrutacyjnych uzyskana w danym przedszkolu jest sumą wartości punktowych kryteriów zaznaczonych przez rodzica we wniosku.

• Podpisy obojga rodziców/prawnych opiekunów dziecka we wniosku są potwierdzeniem zgodności informacji zawartych we wniosku ze stanem faktycznym.

• Niezłożenie wniosku w terminie od 1 marca 2024 r. do 15 marca 2024 r. spowoduje nieujęcie dziecka w procesie rekrutacji.

Lp

Czynności rekrutacyjne

w postępowaniu rekrutacyjnym

w postępowaniu uzupełniającym

1.

Złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

od 15 lutego 2024 r.

do  21 lutego 2024 r.

2.

w postępowaniu rekrutacyjnym.

od 1 marca 2024 r.

do 15 marca 2024 r.

godz. 8:00 – 15:00

od 3 czerwca 2024 r.

do 10 czerwca 2024 r.

godz. 8:00 – 15:00

3.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków
o przyjęcie do przedszkola publicznego i oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej
i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych
pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym,
w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności wymienionych w art. 150 ust. 7 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe.

od 1 marca 2024 r.

do 18 marca 2024 r.

od 3 czerwca 2024 r.

do 11 czerwca 2024 r.

4.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych
i kandydatów niezakwalifikowanych.

3 kwietnia 2024 r.

19 czerwca 2024 r.

5.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

od 3 kwietnia 2024 r.

do 10 kwietnia 2024 r.

godz. 8:01 – 15:00

od 19 czerwca 2024 r.

do 24 czerwca 2024 r.

godz. 8:01– 15:00

6.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych
i kandydatów nieprzyjętych.

15 kwietnia 2024 r.

27 czerwca 2024 r.

godz. 8:00

Rodzice dzieci zakwalifikowanych składają pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. W tym celu rodzic powinien udać się do przedszkola, do którego zostało dziecko zakwalifikowane i złożyć w nim potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do tego przedszkola. Niedopełnienie tego obowiązku przez rodziców w terminie od 3 kwietnia do 10 kwietnia (do godz. 15:00) jest równoznaczne z rezygnacją z przyjęcia kandydata do danej placówki.