„Każdy inny – wszyscy równi”

Dnia 29 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących. Z tej okazji, w ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi”, podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne skupiliśmy się na temacie słuchu. Dzieci doświadczały działania tego zmysłu poprzez zabawy w dźwiękowe memory i rozpoznawanie odgłosów z otoczenia. Dyskutowaliśmy o sposobach dbania o słuch. Rozmawialiśmy także o potrzebach osób niesłyszących, rozwijając wrażliwość i empatię wobec osób z niepełnosprawnością. Przedszkolaki z dużym entuzjazmem uczyły się kilku zwrotów w języku migowym. Wykonaliśmy także prace plastyczne: motyla w turkusowym kolorze, który jest symbolem osób niesłyszących oraz kolorowanki dzieci z aparatem i implantem słuchowym. Realizując zajęcia z dumą dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji uświadamiającej #Kocham Słyszeć.