Śniadanie Wielkanocne

W środę 27 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Tego dnia w przedszkolu zapanowała ciepła i radosna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane z Wielkanocą, rozmawiały o symbolice świątecznych pokarmów, malowały pisanki. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szyneczki, chrzanu. Dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołów, aby w gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości i wywołało miłe doznania, które na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Każda z grup uczestniczyła także w poszukiwaniach wielkanocnego zajączka - mimo wielu prób nie udało się go znaleźć, ale zostawił on dla każdego dziecka podarek, który wywołał uśmiech i to było najważniejsze.