Powitanie Wiosny

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest z miłymi i radosnymi przeżyciami. Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją do uzmysłowienia dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Już od dłuższego czasu z niecierpliwością czekaliśmy na ciepłe promyki słońca i wszechobecną zieleń. Pierwszy Dzień Wiosny rozpoczęliśmy od rozmów na temat tej pory roku oraz wesołych zabaw przy muzyce. Uśmiechnięci w kolorowym pochodzie wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną. Dodatkowo dzieci próbowały odstraszyć zimę, śpiewając głośno piosenki. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepły dni, z których będziemy czerpać radość.