Światowy Dzień Recyklingu

18 marca – Światowy Dzień Recyklingu został ustanowiony w 2018 r. z myślą o edukacji i promocji odzyskiwania surowców
z odpadów. Recykling jest jedną z metod ochrony środowiska naturalnego. Dzień recyklingu w naszym przedszkolu stał się kolejną okazją, by kształcić u dzieci wrażliwość ekologiczną. Na zajęciach odbyły się pogadanki na temat korzyści jakie niesie ze sobą odzyskiwanie surowców. Przedszkolaki wiedzą, że ludzie produkują dużą ilość śmieci, które niszczą planetę, a punktem wyjścia do zastosowania recyklingu jest właściwa i staranna segregacja odpadów. Wychowankowie poza nauką prawidłowej segregacji śmieci, wiedzą, że np. na zakupy wybieramy się z własną torbą wielkokrotnego użytku, zamieniamy jednorazowe plastikowe produkty na papierowe (np. słomki). Mamy nadzieję, że wyuczone w przedszkolu zasady są przenoszone na grunt rodzinny.