Warsztaty z preorientacji zawodowej

Warsztaty z preorientacji zawodowej dla przedszkolaków

W piątek 6 października dla najstarszych grup oraz 13 października dla grupy Bystrzaków, Małych Badaczy i Zuchów w naszym przedszkolu, odbyły się warsztaty z preorientacji zawodowej, poprowadzone przez panią Agnieszkę Dyrdę w pierwszym terminie oraz panią Agnieszkę Szeligę i Agnieszkę Cholewczyńską w drugim terminie. Spotkania odbyły się w ramach  Akademii Rynku Pracy dla Juniora, przedstawiając Bajkową Prezentację Zawodów przybliżającą dzieciom przedstawicieli różnych branż na naszym rynku. Dzieci doskonale rozpoznawały zawody i bajki, łączyły atrybuty kojarzące się z daną profesją i układały edukacyjne puzzle. Był to przyjemny czas radosnej edukacji.

Celem preorientacji zawodowej jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami najbliższymi ich otoczeniu, kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń. Dzięki spotkaniu przedszkolaki będą mogły lepiej i bardziej świadomie określić, co lubią robić, jakie są ich zainteresowania, opowiadać o sobie w grupie rówieśniczej. Po za tym dzieci poznały nazwy zawodów wykonywanych przez osoby w ich najbliższym otoczeniu, i te, które wzbudzają w nich zainteresowanie oraz identyfikują i opisują czynności zawodowe wykonywane przez te osoby.