Ogólnopolski projekt edukacyjny „Na tropie zdrowego odżywiania”

„Na tropie zdrowego odżywiania”

Chcielibyśmy wprowadzić dzieci w świat warzyw i owoców w zupełnie wyjątkowy sposób. Nie chcemy powielać co roku tych samych treści na temat zdrowego odżywiania.

Podczas realizacji projektu dzieci otrzymają specjalną misję uratowania świata przed kaszlowymi tornadami i katarowymi powodziami! Zaniepokojony brakiem ważnych składników odżywczych profesor Animka wyznaczy przedszkolakom zadania skoncentrowane wokół 8 warzyw i owoców.

Zabawnie nakreślona historia i ujmująca postać profesora wzbudza ciekawość i sympatię przedszkolaków, a nasze przedszkole zyskasz pewność, że zrobiło duży krok w kierunku kształtowania postawy prozdrowotnej  przedszkolnych szkrabów.

Wszyscy wiemy jak ważne jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat! Budowanie nawyku wymaga jednak czasu, konsekwentnego i uważnego wdrażania oraz nieszablonowego podejścia.