Dzień Miłośników Zoo

8 kwietnia obchodziliśmy Dzień Miłośników Zoo. To okazja, aby w najbliższym czasie odwiedzić ogrody zoologiczne. Pełnią one współcześnie różne funkcje - prowadzą działalność edukacyjną, szerzą wiedzę o faunie i florze, prowadzą kampanie edukacyjne. To nie tylko miejsce rekreacji, spotkań rodzin i dzieci, które to głównie są miłośnikami zwierząt. Ogrody zoologiczne to także placówki naukowe, które prowadzą badania nad gatunkami zagrożonymi. Przedszkolaki uczestniczyli dzisiaj w zajęciach tematycznych - rozmawialiśmy o zwierzętach, które możemy spotkać w Zoo - wiemy, że pochodzą one z odległych miejsc na świecie np. Afryki, były zagadki, gry i prace plastyczne. Dzieci wiedzą także, że niektóre gatunki zwierząt, gdyby nie były hodowane w Zoo, już dawno by wyginęły.